Ассаламу Алайкум дорогие братья и сестры!

От всей души поздравляю вас с окончанием поста и благословенным праздником Ид аль-Фитр – Ураза-Байрам!
Ураза-Байрам – праздник добрых дел и милосердия. Убежден, что празднование Ураза-Байрама прибавит всем нам оптимизма, уверенности в собственных силах, подвигнет на новые свершения во имя Аллаха.
Рамадан – это поистине божественный дар, помогающий нам нравственно совершенствоваться, быть милосерднее, творить богоугодные дела. Искренне желаю всем сохранить ту чистоту души и помыслов, которые были приобретены в этот священный месяц.
Пусть Ваши светлые надежды сегодняшнего дня найдут самое лучшее воплощение!
Пусть в этот прекрасный праздник Всевышний наполнит наши сердца верой, милосердием и любовью! Сердечно желаю всем вам счастья, мира, здоровья, добра и благополучия!Лараме белхан накъостий!

Дерриге а дуьненахь болчу бусалбанаша уггаре беза лоруш, дукха безаш бу Рамадан бутт. Кху баттахь вайн Сийлахь волчу АллахIе х1ораммо а доIанаш дира дуьненахь машар боьхуш, вайн халкъ т1еман балех хьалхадаккхар доьхуш, вайна ирсе, беркате дахар доьхуш. Дала жоп лойла вайн доIанашна.
Сийлахьчу АллахI-Дала къобалдойла вайн массеран марханаш, Дала тIейогIучу массо а ханна кхаба а, даста а ницкъ, хьуьнар, могашалла лойла вайна. Лайна йолу хало, хьегна къа, йина Iамалш цу Дала ша реза волчу аг1ор нисйойла, хIара мархийн бутт бахьана долуш, Ялсамане кхачадойла вай!
Дала вовшашца марзо а йолуш, къинхетаме а долуш, дахар хуьлда вайн!